ZABIEGI NA USTA I TWARZ – Salon LAUREN Sosnowiec

Jeśli chcesz, aby Twoja twarz wyglądała codziennie zdrowo i promiennie, koniecznie musisz zadbać o prawidłową pielęgnację. W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym stresie i pośpiechu przez co Nasze twarze są zmęczone, poszarzałe i smutne. Do tego usta – opadające kąciki, suchość i brak koloru.

Zdrowy tryb życia

Stres ma bardzo niekorzystny wpływ na kondycję skóry. Począwszy od rumieńcy, które pojawiają się gdy się denerwujemy Nasza twarz pokazuje wszystkie emocje. Zmiany trądzikowe, egzema, zmarszczki. Wszystkie te defekty pojawiają się w sytuacjach stresowych, które nas przerastają.

Kluczem do sukcesu jest zapobieganie stresowi. Przede wszystkim musimy zidentyfikować jego źródło i czynniki stresogenne. Musimy nauczyć się zarządzać stresem, panować nad nim tak aby móc ograniczyć jego ilość. Do tego dołączmy aktywność fizyczną i ćwiczenia oddechowe. Urozmaicamy codzienną pielęgnację o wizytę u kosmetologa. Wszystkie te czynności pomogą Ci poprawić kondycję skóry i twój wygląd.

Drugim bardzo ważnym aspektem w zachowaniu pięknej twarzy jest aktywność fizyczna, która sprzyja wytwarzaniu endorfin. Endorfiny wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie, a co za tym idzie Nasza samoocena znacznie wzrasta.

Trendy

Tak jak trendy modowe są i trendy kosmetologiczne. Jednak nie znaczy to, że mamy tylko z nich korzystać. Raz jest to oczyszczanie wodorowe , raz stymulatory tkankowe, a innym razem na okładkach czytamy tylko o najnowszej technice wypełniania ust. Trafiając w ręce kosmetologa to on wyznaczy dla Ciebie idealne trendy, które poprowadzą cię wprost do sukcesu – zdrowego i pięknego wyglądu.

 

TIP 1 ĆWICZENIA ODDECHOWE

Gdy sytuacja Cię przerasta, jesteś zdenerwowana, czujesz wypieki na twarzy – zatrzymaj się! Weź głęboki wdech i wstrzymaj powietrze na 30 sekund po czym powoli wypuść powietrze z ust. Powtórz w razie potrzeby kilka razy. Takie proste ćwiczenie pozwoli ograniczyć negatywny wpływ stresu na organizm.

 

TIP 2 OWOCE, WARZYWA, WODA

Zdecydowanie w diecie powinny królować warzywa i owoce. Zaopatrują one organizm w odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych. Do tego woda – około 3 litry dziennie i możemy być pewni, że kondycja skóry znacznie się poprawi.

 

TIP 3 MASAŻ TWARZY

Znajdź czas dla siebie. Umów się na wizytę w gabinecie kosmetologicznym – zabieg personalizowany do Twojej cery lub masaż zdecydowanie korzystnie wpłyną na skórę. Możesz rozważyć masaż całej twarzy – poprawi on owal twarzy, ujędrni i rozświetli.