Lipoliza iniekcyjna – Salon LAUREN Sosnowiec

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest nowatorskim zabiegiem modelowania kształtu ciała poprzez trwałe niszczenie niechcianej tkanki tłuszczowej. Stanowi ona bezpieczną alternatywę liposukcji chirurgicznej. Już po pierwszym zabiegu dostrzegalna jest redukcja tkanki tłuszczowej (zmniejszenie grubości fałdu tłuszczowego) oraz zwiększenie jędrności skóry leczonego obszaru. Dodatkowo w przypadku leczenia podbródka skóra ulega podciągnięciu do góry ponieważ nie jest obciążana przez niechcianą tkankę lipidową. Najlepsze efekty osiągalne są u klientów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

Zwykle klient wymaga 3-4 zabiegów w zależności od leczonej objętości tkanki tłuszczowej.

– likwidacja zgromadzonej tkanki tłuszczowej

– ciąża i karmienie piersią

– nowotwór

–  nieuregulowana cukrzyca

– choroby wątroby i nerek

– antybiotykoterapia

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, a w kosmetologii estetycznej jest stosowany już od 20 lat. Stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu, dlatego używa się go do poprawy owalu twarzy, wypełniania zmarszczek, ujędrniania skóry oraz poprawy kształtu ust. Kwas hialuronowy ma postać przezroczystego żelu.

Pierwsze efekty podania kwasy hialuronowego widoczne są natychmiast, a ostateczne w ciągu kilku dni.
Działanie kwasu hialuronowego utrzymuje się indywidualnie w zależności od zabiegu:

  • kwas hialuronowy pod oczy: 12-16 miesięcy,
  • kwas hialuronowy do twarzy: 10-12 miesięcy,
  • kwas hialuronowy do ust: od 6 do 12 miesięcy.

PYTANIA PACJENTEK

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Zabieg polega na miejscowym zniszczeniu komórek tłuszczowych poprzez iniekcję preparatu zawierającego najczęściej fosfatydylocholinę.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest nieprzyjemny. Podczas iniekcji wyczuwalne jest ciepło, pieczenie, rozpieranie. Po kilku godzinach pojawia się również obrzęk.

Ile trzeba wykonać zabiegów?

Aby osiągnąć efekty zabieg należy wykonać 2-3 razy w odstępach 2-3 tygodni.