LipoCryo – medyczna kriolipoliza – Salon LAUREN Sosnowiec

LipoCryo – medyczna kriolipoliza

LipoCryo to jedno z dwóch na świecie urządzeń medycznych do kriolipolizy – nowatorskiej techniki służącej do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej przez działanie niskiej temperatury. LipoCryo wywołuje znaczny, trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza to wystawienie adipocytów, czyli komórek tkanki tłuszczowej, na kontrolowane zimno w celu uzyskania krystalizacji trójglicerydów. Po krystalizacji, adipocyty rozpoczynają proces apoptozy, prowadzący do ich eliminacji.

W efekcie kriolipolizy następuje znaczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.

Zabieg jest nieinwazyjny i raczej bezbolesny, chociaż można poczuć zimno i odczucie zasysania skóry. Mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. W przypadku niektórych pacjentów może też wystąpić chwilowe osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi (do 2 godzin).

Bardzo rzadko w miejscu zabiegu może wystąpić ból podobny do zakwasów spowodowany stanem zapalnym i może potrwać około 1 tygodnia. W takich przypadkach efekt zabiegu może być spektakularny.

– nagromadzenie tkanki tłuszczowej

– ciąża i karmienie piersią
– nowotwór
– choroba Raynauda
– zaburzenia krążenia
– stany zapalne , rany w miejscu zabiegowym

PYTANIA PACJENTEK

Jakie efekty mogę uzyskać po jednej wizycie?

Po jednej wizycie, przy stosowaniu się do zaleceń po zabiegowych osiągamy około 3 cm w obwodzie mniej.

Jak często powtarzamy zabieg?

Zabieg wykonujemy co 6 tygodni, maksymalnie 4 razy na daną partię.

Czy kriolipolizę można robić latem?

Tak, jednak trzeba unikać ekspozycji na słońce.